Długi weekend czerwiec 2022. Jak spędzić wolne w powiecie ząbkowickim?
Przed nami długi weekend. Jeśli nie masz pomysłów jak spędzić wolny czas w powiecie ząbkowickim, przedstawiamy kilka propozycji.

16 czerwca wypada Boże Ciało, a to zachęca wielu z nas do przedłużenia weekendu i wzięcia urlopu także w piątek. Jeśli w planach nie masz wyjazdu w dalszą podróż, przedstawiamy kilka propozycji jak spędzić długi weekend w powiecie ząbkowickim.
#1 Spacer
W powiecie ząbkowickim jest wiele wyjątkowych i zapierających dech w piersiach miejsc, wartych odwiedzenia:
- Miejsce Hrabiowskie w Bardzie – szczyt, z którego rozpościera się przepiękny widok na Bardo, Kalwarię oraz przełom Nysy Kłodzkiej. Poza niesamowitym widokiem można tam także obejrzeć ponad 100 letnie karłowate dęby.
- Twierdza Srebrna Góra – nazywana jest także Perłą Gór Sowich. Dookoła twierdzy znajduje się wiele szlaków turystycznych, które idealnie sprawdzą się na dłuższy spacer.
- Ruiny Zamku Średniowiecznego – odkryto je w 1861 roku. Znajdują się na zboczu Kalwarii poniżej Obrywu Skalnego i są otoczone lasem.
#2 Obiad w restauracji
W powiecie ząbkowickim jest wiele ciekawych restauracji, w których można zjeść coś pysznego. W każdej z nich znajdziemy potrawy z innej kuchni.
- Karczma Kresowianka – to lokal serwujący dania kuchni kaukaskiej i kresowej. Jeżeli chcesz spróbować czegoś zupełnie innego, ta restauracja będzie idealnym wyborem.
- Restauracja Olimpijska – w restauracja zjemy klasyczne dania kuchni polskiej, burgery oraz swojskie specjały podane w nowoczesny sposób.
- Restauracja Dolnośląska – lokal świetnie sprawdzi się na rodzinny obiad bądź kolację z przyjaciółmi. Można tu skosztować ciekawych dań kuchni europejskiej.
#3 Zwiedzanie
Długi weekend to czas na zwiedzanie nowych miejsc pełnych ciekawych historii. Zabytki, które wybudowano setki lat temu robią ogromne wrażenie, a w ich wnętrzach można przenieść się do przeszłości. Co zwiedzić w powiecie ząbkowickim?
- Ruiny renesansowego zamku – zamek wybudowano w latach 1522-1532 i był ważnym elementem obronnym terenów śląska. Zamek obecnie jest ruiną, jednak przechodzi konserwacje, aby jego stan się nie pogorszył.
- Pałac Opatów Henrykowskich w Sieroszowie – wzniesiony na początku XVIII wieku. Od 2015 roku jest w rękach fundacji, która chce przywrócić budowli dawny blask.
- Zamek w Witostowicach – potężna rezydencja renesansowa robi ogromne wrażenie. Obecnie w jednym z pomieszczeń mieści się kaplica.