Policjanci uratowali kobietę przed próbą samobójczą - ZabkowickieInfo.pl

Policjanci uratowali kobietę przed próbą samobójczą

Ząbkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie samobójczej. Kobieta była roztrzęsiona i płakała.
fot. zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Wczoraj, 25 maja, około godziny 22:30 policjanci z Komendy Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali zgłoszenie o popełnieniu próby samobójczej. Poza informacją o odebraniu sobie życia kobieta nie podała żadnych danych osobowych oraz miejsca zamieszkania. Kobieta była roztrzęsiona i płakała.

Funkcjonariusze ustalili abonenta telefonu, z którego dzwoniła kobieta. Właścicielem numeru był mąż niedoszłej samobójczyni. Mundurowi skontaktowali się z partnerem kobiety i wraz z nim udali się na miejsce, w którym znajdowała się kobieta.

Po dotarciu na miejsce, policjanci wyczuli na klatce ulatniający się gaz. W mieszkaniu zastali lezącą na podłodze kobietę. W kuchence gazowej był odkręcony gaz, który policjanci natychmiast zakręcili. Niedoszła samobójczyni była także pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie i straż pożarną. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się odratować kobietę.

Przypominamy o bezpłatnym kryzysowym telefonie zaufania dla dorosłych. Dzwoniąc pod nr 116 123 otrzymasz pomoc w wyjściu z kryzysu lub przekierowanie do odpowiednich miejsc pomocowych od dyżurujących psychologów i innych specjalistów.

st.asp. Katarzyna Mazurek
>