Ponad dwa miliony dotacji dla Gminy Bardo - ZabkowickieInfo.pl

Ponad dwa miliony dotacji dla Gminy Bardo

Gmina Bardo otrzymała kolejne dotacje w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich, dzięki której powstanie miejsce wypoczynku i rekreacji.
pixabay.com

Gmina Bardo otrzymała 2 473 760,46 zł na zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych związanych z utworzeniem parku „Czereśniowy Sad”.

Nowe miejsce wypoczynku i rekreacji

Miejsca rekreacji i wypoczynku są ważnym elementem każdego człowieka. Pozwalają odpocząć od ciągłego pędu za karierą i codziennymi obowiązkami. W tym celu powstaje coraz więcej miejsc zielonych, w których możemy uciec od miejskiego gwaru.

Wiele osób nie planuje odpoczynku, co jest błędem, ponieważ jest on tak samo potrzebny, jak codzienna praca. Z pomocą przychodzą dotacje na budowę kolejnych zielonych miejsc.

Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich pomogą w stworzeniu kolejnego miejsca wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców oraz turystów.

W parku Czereśniowy Sad znajdzie się infrastruktura rekreacyjna, sanitarna oraz parkingowa. Nie zabraknie także kompleksu turystycznego, w którym powstanie pole campingowe i namiotowe. To wszystko w sąsiedztwie tras rowerowych i spacerowych.

Wartość inwestycji to 3.2 mln zł, a planowana realizacja zadania do końca 2023 roku.

>