Wielki gest Piotra Zielińskiego - ZabkowickieInfo.pl

Wielki gest Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński to nie tylko piłkarz światowej sławy, to przede wszystkim skromny człowiek o wielkim sercu.
fot. PAP/Leszek Szymański

Rodzice Piotra Zielińskiego zajmują się z dziećmi po przejściach już od prawie dwudziestu lat. Reprezentant Polski pokazał, że dar niesienia pomocy odziedziczył w genach. Piłkarz nigdy wcześniej nie obnosił się ze swoimi gestami, a gdy był pytany o jakiekolwiek dokonania, tylko skromnie się uśmiechał.

Rodzice reprezentanta Polski od 2002 roku prowadzą dwa domy dziecka w powiecie ząbkowickim. Trafiają do nich dzieci z rodzin patologicznych, przede wszystkim z takich, gdzie nadużywa się alkoholu.

Pobyt w takich placówkach jest zbawieniem dla dzieci z patologicznych środowisk. Właśnie tutaj mogą one w spokoju odrabiać lekcje, uczyć się i spędzać czas wolny. W domu dziecka mogą przebywać do 18 roku życia, a jeśli się uczą to do 25 roku życia.

Piotr Zieliński – piłkarz o wielkim sercu

Piłkarz w ostatnim czasie kupił dwa domy dziecka w w powiecie ząbkowickim, a jego rodzina je wyremontowała i stworzyła z nich miejsce dla dzieci w potrzebie. Działają one pod nazwą Piotruś Pan od imienia Zielińskiego.

Reprezentant Polski zachwycił nie tylko swoich rodaków, ale także obywateli Włoch, którzy są pod wrażeniem dobrego serca Zielińskiego. Piłkarz, gdy tylko przyjeżdża w rodzinne strony to przywozi dzieciom sprzęt elektroniczny, który ułatwia im naukę. Wychodzi grać z nimi w piłkę oraz spędza z nimi czas na grach.

Piotr Zieliński jest światowej sławy piłkarzem, ale o swoich rodzinnych Ząbkowicach Śląskich nie zapomniał.

>