Kobieta stosująca groźby karalne względem drugiej kobiety, usłyszała zarzuty - ZabkowickieInfo.pl

Kobieta stosująca groźby karalne względem drugiej kobiety, usłyszała zarzuty

Kobieta wysyłała groźby karalne drugiej kobiecie. Teraz trzy miesiące spędzi w areszcie. O dalszym losie mieszkanki Ziębic zadecyduje sąd.
fot. pixabay.com

37-letnia mieszkanka Ziębic, powiat ząbkowicki, była tak bardzo agresywna i przekonująca w swoich groźbach, że zebrany materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niej trzymiesięcznego aresztu.

Kobieta wobec której stosowane były groźby karalne, ze względu na obawę o swoje życie, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze po zebranych materiałach dowodowych, przekazali sprawę do prokuratury. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec 37-latki tymczasowego aresztu, do którego 9 lutego na posiedzeniu aresztowym przychylił się sąd.

Jak donosi prokuratura, nie było to pierwsze przestępstwo, jakie popełniła kobieta. Wcześniej była karana m.in. za oszustwo, a także toczyło się wobec niej postępowanie związane ze stosowaniem gróźb karalnych.

37-latka pozostanie w areszcie do maja. O losie kobiety zadecyduje sąd. Kobiecie grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega

Każda groźba karalna, która wzbudza uzasadnione podejrzenie, powinna być kierowana niezwłocznie na policję. Groźba karalna może być wyrażona w każdy sposób tj. słowem, pismem, gestem i różnego rodzaju zachowaniem wzbudzającym obawy.

>