Uchodźcy złapani w Ząbkowicach Śląskich. Marokańczycy przemierzali Europę w tirze - ZabkowickieInfo.pl

Uchodźcy złapani w Ząbkowicach Śląskich. Marokańczycy przemierzali Europę w tirze

Próbowali przemieścić się z Bośni i Hercegowiny do Francji lub Włoch. Przypadkowo znaleźli się w Polsce. Zdradziły ich odgłosy w naczepie tira.
autostrada
fot. pixabay.com

Czterech Marokańczyków zostało zatrzymanych w Ząbkowicach Śląskich. Cudzoziemcy ukryli się w tirze, który jechał z Bośni i Hercegowiny. Funkcjonariusze straży Granicznej w Kłodzku zatrzymali czterech obywateli Maroka.

Podróżujący ukryli się w naczepie tira

Krajem docelowym mężczyzn była Francja lub Włochy. Gdy zorientowali się, że tir w którym przebywali nie jedzie w tym kierunku, postanowili z niego wysiąść. Kierujący tirem, przebywający na postoju w Ząbkowicach Śląskich, usłyszał odgłosy dochodzące z pojazdu. Niezwłocznie zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował o zdarzeniu policję. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, zdemaskowali czterech cudzoziemców ukrytych między przewożonym towarem.

Obywatele Maroka nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów. Po przekazaniu informacji Straży Granicznej w Kłodzku, stwierdzono, że mężczyźni przekroczyli nieprawnie granicę oraz przebywają na terenie Polski nielegalnie. Cudzoziemców zatrzymano oraz przedstawiono im zarzut bezprawnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu. Grozi im teraz kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Nieszczęśliwe zakończenie

Mężczyźni docelowo chcieli dotrzeć do innego kraju. Nie zdołali jednak uciec, ponieważ za późno się zorientowali. Trzech Marokańczyków zostało przekazanych w ramach readmisji czeskim służbom. Czwartego z nich skierowano do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

>