Pijana 37-latka zajmowała się piątką dzieci. Miała 3 promile - ZabkowickieInfo.pl

Pijana 37-latka zajmowała się piątką dzieci. Miała 3 promile

Zajmowała się dziećmi w stanie upojenia alkoholowego. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji. O zdarzeniu poinformowano ojca dzieci, a kobietę umieszczono w policyjnym areszcie.
fot. wikimedia.com

Policjanci w Ziębicach w powiecie ząbkowickim zatrzymali 37-letnią kobietę, która pod wpływem alkoholu zajmowała się piątką dzieci. Jak informują, mieszkanka Ziębic była kompletnie pijana. Po przeprowadzeniu badania, alkomat pokazał 3 promile we krwi.

Opieka w stanie upojenia alkoholowego

O zdarzeniu poinformowała policję opiekunka z Ośrodka Pomocy Społecznej. Gdy funkcjonariusze policji przybyli na miejsce, stwierdzili, że w mieszkaniu panuje porządek, dzieci są zadbane, ale kobieta nie jest w stanie zajmować się małoletnimi.

Policja skontaktowała się z ojcem dzieci, w celu zapewniania im opieki, podczas gdy kobieta miała zostać przetransportowana do policyjnego aresztu.

Okazało się, że w mieszkaniu panował porządek, dzieci były spokojne, ale niestety matka nie mogła sprawować opieki w stanie upojenia alkoholem. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Aby zapewnić opiekę nad małoletnimi został wezwany ojciec, który był trzeźwy i zatroszczył się o dzieci. Dodatkowo z pomocą przyszła babcia. Matka była agresywna wobec dorosłych i została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwenia i wyjaśnienia.

Mówi Ilona Golec, oficer prasowy w ząbkowickiej policji.

Sytuację ma zbadać sąd rodzinny. Stwierdzi czy kobieta nie naraziła swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

>