Koordynacja transportu osób z niepełnosprawnościami na szczepienia w gminie Złoty Stok - ZabkowickieInfo.pl

Koordynacja transportu osób z niepełnosprawnościami na szczepienia w gminie Złoty Stok

Gmina Złoty Stok zaprasza wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do skorzystania z bezpłatnego transportu na szczepienie przeciwko COVID-19.
pixabay.com

Osoby, które chcą wziąć udział w szczepieniu przeciwko COVID-19, ale zmagają się z niepełnosprawnościami, które utrudniają im dotarcie do punktów, mogą skorzystać z pomocy gminy Złoty Stok w zakresie dowozu do placówek.

Kto może skorzystać z transportu na szczepienia:

a) osoby z niepełnosprawnościami, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania.

Jak się zgłosić?

Od 15 stycznia 2021 roku Urząd Miejski w Złotym Stoku uruchomił infolinię dla osób z niepełnosprawnościami. Pod tym numerem można zgłosić chęć wzięcia udziału w szczepieniu, a co za tym idzie, w zamówieniu transportu.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Punkty szczepień:

  • Praktyki Lekarza Rodzinnego Ewy Seweryn
  • Przychodnia Rodzinna NZOZ „OMEGA” w Paczkowie

Numer telefonu: 74/8164154

Rejestracja na szczepienia:

  • telefonicznie za pomocą specjalnej infolinii 989, online za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl),
  • za pomocą SMS. Na numer tel. 880 333 333 wysyłam SMS o treści „SzczepimySie”
  • bezpośrednio w punkcie szczepień w Złotym Stoku – numer telefonu do rejestracji 74/8175500
  • Przychodni Rodzinnej OMEGA tel. 74/8333798

Od 23 marca 2021 r. za wyjątkiem zdefiniowanych grup zawodowych, powszechnymi szczepieniami objęte są osoby urodzone w latach od 1952 do 1961. Od 25 marca 2021 r. będą wznowione zapisy dla seniorów powyżej 70-tego roku życia.

>