Dzień Ojca 2022. Jak spędzić święto w powiecie ząbkowickim?
Dzień Ojca wypada w czwartek 23 czerwca. To dzień, w którym mamy okazję podziękować Tacie za jego codzienną ciężką pracę, wychowanie oraz miłość jaką nas obdarza. Najcenniejszym prezentem jaki możemy dać to wspólnie spędzony czas. Jeżeli nie masz pomysłu, jak zorganizować Dzień Ojca w powiecie ząbkowickim, przedstawiamy kilka propozycji.
#1 Spływy Pontonowe w Bardzie
Spływ Pontonowy Bardo to strzał w dziesiątkę dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku. Jest to także ciekawa przygoda i dobra zabawa w otoczeniu pięknego krajobrazu przyrody. Spływ prowadzi przez kolorowe łąki, wysokie skały, las oraz zbocza gór Bardzkich. Trasa wynosi około 15 kilometrów i trwa od 2,5 do 3,5 godziny.
Na zakończenie wyprawy, przy Ławicy istnieje możliwość zorganizowania ogniska lub grilla przy jednym ze stanowisk. Całodniowa wycieczka z okazji Dnia Ojca będzie okazją do rozmowy, świetną zabawą i najlepszym prezentem jaki możesz wręczyć Tacie.
Więcej na temat Spływów poniżej:
#2 Rodzinny obiad
Wspólny posiłek zbliża i jest idealnym momentem na rozmowę o bieżących sprawach. To także okazja do podziękowania Tacie za jego wychowanie, miłość, którą obdarza nas każdego dnia i ciężką pracę po to, aby żyło się lepiej. W powiecie ząbkowickim jest wiele miejsc, do których warto wybrać się na rodzinny obiad. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:
#3 Zwiedzanie
Jeżeli fascynuje Was historia i lubicie zwiedzać ciekawe miejsca, w których przeniesiecie się do przeszłości macie w Ząbkowicach Śląskich wiele możliwości. Jedną z nich może być zwiedzanie Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach, w którym zaprezentowano ogromną kolekcje sprzętów domowych zbiorów śląskiego rzemiosła oraz unikatowych zbiorów sztuki śląskiej. Placówka podzielona jest na kilka pomieszczeń, a w każdym z nich zaprezentowano inny asortyment. Więcej na temat Muzeum przeczytasz TUTAJ.
Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, wybierz się na ruiny średniowiecznego zamku w Bardzie. Zamek wybudowano prawdopodobnie w XIII wieku. Od momentu wzniesienia go, wielokrotnie był niszczony, co doprowadziło go do obecnego wyglądu, czyli pozostałości porośniętych trawą. Powierzchnia fundamentów sugeruje, że w okresie świetności była to budowla dużych rozmiarów. Więcej na temat reliktów przeczytasz TUTAJ.