Jeździsz jednośladem? Zachowaj szczególną ostrożność - ZabkowickieInfo.pl

Jeździsz jednośladem? Zachowaj szczególną ostrożność

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, dlatego powinni zwrócić szczególną uwagę na prędkość dostosowaną do obowiązujących limitów.
fot. zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

15 lipca około godziny 21.00 na drodze pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a miejscowością Stolec doszło do śmiertelnego wypadku drogowego, w wyniku którego życie stracił motocyklista. Do zdarzenia doszło na łuku drogi. Kierujący motocyklem Kawasaki stracił panowanie nad jednośladem i wypadł z drogi. Przyczyną była nadmierna prędkość. 26-latek był reanimowany przez blisko pół godziny, jednak nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu.

To już drugi motocyklista, który zginął na ząbkowickich rogach w ostatnich kilku dniach. 11 lipca doszło zdarzenia tragicznego w skutkach na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 382 z ul. Kłodzką w Ząbkowicach Śląskich. W zdarzeniu brał udział pojazd osobowy marki Mazda oraz kierowca jednośladu. Tutaj również kilkudziesięciominutowa reanimacja nie przywróciła funkcji życiowych motocykliście. Tak jak w pierwszej sytuacji kierowca nie dostosował prędkości do ograniczeń.

>