Utalentowana ząbkowiczanka Urszula Krupa jedną z najlepszych biegaczek - ZabkowickieInfo.pl

Utalentowana ząbkowiczanka Urszula Krupa jedną z najlepszych biegaczek

Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS srebro wywalczyła ząbkowiczanka Urszula Krupa.

Od 4 do 6 czerwca w Słubicach obywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Na miejscu pojawili się młodzi zawodnicy w lekkoatletyce. Szczególnie cieszy fakt, że wśród zawodników na lini startowej pojawiła się Urszula Krupa, która wywalczyła srebro w serii na 1500 m. Młoda biegaczka dobiegła na metę jako druga i tym samym pobiła swój rekord życiowy.

Lekkoatletka została w tym roku także wyróżniona przez burmistrza Marcina Orzeszka, który wręczył jej stypendium za wybitne zasługi sportowe. To ogromne wyróżnienie, ponieważ wśród 14 stypendiów, tylko 2 trafiły do biegaczy. Stypendia sportowe zostały przyznane na okres 10 miesięcy: od marca do grudnia 2021 roku.