Ząbkowicka Komunikacja Publiczna z coraz większą liczbą pasażerów - ZabkowickieInfo.pl

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna z coraz większą liczbą pasażerów

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców, a świadczą o tym rosnące statystki.
autobus
fot. Facebook/ Marcin Orzeszek

Ząbkowicka Komunikacja Publiczna to sztandarowy projekt burmistrza Marcina Orzeszka. W Mieście Krzywej Wieży brakowało transportu publicznego, który w znaczący sposób ułatwiłby życie mieszkańców.

Projekt odnosi coraz większe sukcesy

Coraz większa liczba pasażerów wskazuje na to, że Ząbkowicka Komunikacja Publiczna była bardzo potrzebna w mieście. Mieszkańcy w komfortowy sposób mogą przemieszczać się po ulicach Ząbkowic Śląskich.

Według statystyk w styczniu sprzedano 4590 biletów, w lutym 5727, czyli o 1137 więcej niż w styczniu, a z kolei w marcu aż 7033 biletów (1306 więcej niż w lutym).

A sprzedaż cały czas rośnie. W maju liczba pasażerów wyniosła 8423 osoby a w czerwcu liczba pasażerów indywidualnych wyniosła 9059, liczba biletów miesięcznych – 381.

Dodatkowo ZKP cały czas kursuje zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy, a nie wakacyjnym. Pobierz aplikację “KiedyPrzyjedzie” lub korzystaj ze strony zabkowice.kiedyprzyjedzie.pl i bądź na bieżąco.

>