"Cała Polska czyta dzieciom" w Ząbkowicach Śląskich - ZabkowickieInfo.pl

“Cała Polska czyta dzieciom” w Ząbkowicach Śląskich

Wizyta funkcjonariuszy w Publicznej Bibliotece w Ząbkowicach Śląskich miała na celu propagowanie codziennego czytania, jako metody wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci.
fot. zabkowice-slaskie.policja.gov.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich włączyli się do akcji pn.: Cała Polska czyta dzieciom. Spotkanie odbyło się na zaproszenie Dyrektora Biblioteki Publicznej w Ząbkowicach Śląskich.

Fundacja “Cała Polska czyta dzieciom”

Fundacja powstała w 1998 roku. Jej misją jest pomoc w wychowywaniu dzieci na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Chcąc wydobyć w dzieciach i młodzieży te dobre cechy, prowadzone są programy edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Fundacja promuje wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, prowadząc Złotą Listę książek.

Podczas czytania dzieci poszerzają swój zakres słów, doświadczenia językowe, uczą się wyrażać myśli oraz rozumieć sposób mówienia innych ludzi. Czytanie książek to także sposób na relaks. Codzienne czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera jego rozwój psychiczny intelektualny oraz psychiczny. To jedna z najważniejszych strategii wychowania, dlatego tak ważne jest, aby czytać dzieciom już od najmłodszych lat.

Akcja w ząbkowickiej Bibliotece

Wraz z funkcjonariuszami na spotkanie przybył burmistrz Marcin Orzeszek oraz strażak Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. Bartłomiej Prorok. Policjantka przeczytała bajkę Juliana Tuwima „Lokomotywa” oraz bajkę Marii Krajewskiej „Jak Kacper chciał zostać policjantem”. Czytanie połączone było z zabawą.

Wizyta policjantki w bibliotece to nie tylko czytanie bajek i ale także budowanie zaufania do munduru już od małego. Takie spotkanie to też doskonała forma przypomnienia dorosłym o potrzebie codziennego czytania dzieciom.

st.asp. Katarzyna Mazurek
>