Skorzystaj z dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania i zadbaj o czyste powietrze - ZabkowickieInfo.pl

Skorzystaj z dofinansowania na wymianę źródeł ogrzewania i zadbaj o czyste powietrze

Rusza kolejny pilotaż Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zgłoś się i pokaż, że masz wpływ na środowisko.
fot. pixabay.com

Gmina Ząbkowice Sląskie po raz kolejny bierze udział w programie, którego celem jest wyeliminowanie starych źródeł ciepła. Właściciele lokali mieszkalnych oraz wspólnot mieszkaniowych mogą zgłaszać się po dofinansowanie w ramach pilotażowego programu.

Na program przeznaczono 15 mln złotych, z czego dotacje dla uczestników będą wynosiły od 40 tys. zł do 290 tys. zł. Dotyczą one wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda, ogrzewanie gazowe oraz na pellet. Możliwa będzie także wymiana stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji.

Dotacja przeznaczona może być również na modernizację instalacji CO i CWU, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, mikroinstalację fotowoltaiczną, dokumentację projektową, audyt energetyczny i ekspertyzy.

fot. zabkowiceslaskie.pl

Kto może skorzystać z programu?

Właściciele lub współwłaściciele lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali mieszkalnych, o rocznym dochodzie nieprzekraczającym 100 tys. zł.

Dotacja wyniesie:

  • do 20 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda oraz inwestycji z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 15 tys. zł, jeśli będą to inne źródła ciepła albo podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku połączone ze wspomnianymi zadaniami z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 5 tys. zł, jeśli przeprowadzona będzie tylko wymiana stolarki okiennej/drzwiowej lub zakup i montaż wentylacji, bez wymiany źródła ciepła.

Wspólnoty mieszkaniowe w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali.

Program prowadzony będzie przez WFOŚiGW we Wrocławiu. Planowany jest na lata 2021-2024, a nabór wniosków rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.

Więcej informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych pod numerami telefonów 74 8165 347 i 74 8165 313 oraz poprzez pocztę elektroniczną danuta.wyskwarska@zabkowiceslaskie.pl i marta.ptasinska@zabkowiceslaskie.pl

>